מהי מלקטת?

המלקטת היא אחד הכלים הכי שימושיים שיש בתעשייה. למעשה את המלקטת אתם כנראה תוכלו לראות בכל מפעל ובכל מחסן אך היא עדיין לא כל כך מוכרת כמו כלי רכב תפעוליים אחרים כמו למשל המלגזה. זה הזמן להבין מהי המלקטת, מה התפקיד שלה ולמה היא עושה אותו על הצד הכי טוב שיש.

מהי מלקטת ומה תפקידה?

המלקטת היא למעשה כלי רכב תפעולי שלרוב יהיה חשמלי, כאשר היא מזכירה מאוד מלגזה. כמובן שיש הבדלים רבים בינה לבין המלגזה, כמו למשל הבדלים במבנה ובעיצוב וכמובן גם הבדלים בחוזק וביכולות. המלקטת יכולה להיות שימושית מאוד במחסנים כאשר היא יכולה להרים סחורות לגובה ולעתים גם להרים בני אדם, כאשר יש צורך לסדר משהו בגובה רב. יחד עם זאת המלקטת מבצעת את כל פעולת ההעמסה וההרמה, כולל הסידור במדפים, וזה מסביר מדוע היא יעילה כל כך. השימושים שלה יכולים להיות מגוונים מאוד אך השימוש העיקרי הוא המגזר התעשייתי.

לאלו שימושים היא מועילה?

השימוש הבולט ביותר של המלקטת הוא לסדר סחורות. הסידור הזה יכול להיות גם במחסנים, גם בסופר מרקט, גם בחנויות גדולות כלי בית או כלי עבודה וכן הלאה. יש מלקטות גדולות ויש מלקטות קטנות כאשר צריך לזכור שהשימוש שלה הוא לא רק לפי הגודל אלא לפי היכולות שלה. יש מלקטות שיכולות להרים גם עובדים כאשר השימוש הזה מזכיר מאוד שימוש בבמת הרמה. בדרך כלל השימוש הזה יהיה רק כאשר אין אפשרות אחרת כי המשימה הראשית של המלקטת הוא לשנע סחורות. לעתים המלקטת תיקח את הסחורה ממש כמו מלגזה, כאשר היא תהיה על משטחים, ממש מסוף פס הייצור.

איפה היא נפוצה בדרך כלל?

המלקטת נפוצה מאוד במחסנים כאשר השימוש בה פותר בעיות רבות. במקום להעסיק עובדים רבים שישנעו ויסדרו את הציוד והסחורות במדפים אפשר לעבוד עם מלקטת אחת שתפתור את כל הבעיות ותעשה זאת בכמה דקות בודדות. המלקטת גם יכולה להרים ציוד הרבה יותר כבד מאשר עובדים רבים וכך העבודה מהירה ויעילה יותר יחד עם החיסכון בפגיעות לצוות העובדים. בגלל שהמלקטת פועלת עם מנוע חשמלי היא גם לא מזהמת את המקום ולא פולטת עשן וכך האווירה גם הרבה יותר בטיחותית בגלל התכונות האלו ניתן בסופרים ובמקומות אחרים שבהם יש צורך לסדר סחורה.

כיצד ניתן להיעזר במלקטת?

אם אתם רוצים להשתמש במלקטת אך אתם עוד לא יודעים האם היא הכלי הכי טוב עבור העסק שלכם אתם יכולים להשכיר אותה. ההשכרה שלה יכול להיות רעיון טוב עד שתבינו האם היא כלי הכי טוב עבורכם או שמא כדאי לבחור במלגזה. כמו כן אפשר להשכיר מלקטת טובה יותר במחיר יחסית נוח וכך העסק שלכם יעמוד בתשלומים הרבה יותר נוחים וזאת במקום לקנות אחת בכמה עשרות אלפי שקלים.

Posted in מלגזה מלקטת.